Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazija

Apie holokaustą – iš pirmų lūpų

Paskutinėmis pavasario dienomis, mokydamiesi nuotoliniu būdu, sulaukėme svečio – Kauno žydų bendruomenės pirmininko Gerco Žako. Šiam susitikimui penktokai ruošėsi iš anksto: atliko įvairias užduotis apie žydus, domėjosi jų istorija II pasaulinio karo metu, parengė skaidres apie litvakus, apgalvojo, ko paklaus svečio. Per pamoką mokiniai daugiau sužinojo apie žydų indėlį į Lietuvos kultūrą, sportą, architektūrą, išsiaiškino, kuo garsios Mapu ir Zamenhofo gatvės. Vaikus sujaudino Vilijampolės geto istorija, “Lietūkio” garažo tragedija, IX forto žydų naikinimo akcijos. Visi pasidžiaugėme žydų gelbėtojais – Pasaulio teisuoliais, kad Dachau koncentracijos stovykloje išgyveno Gerco tėvelis, taip pat atgyjančiais simboliais – skulptūromis Kaune. Susitikimo pabaigoje nusprendėme rugsėjį  aplankyti žymesnes vietas. Taigi laukite tęsinio!

Skip to content