Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazija

Erasmus+ KA2 projektas „Tapkime matematikais! Ar sugebėsime?“

Š. m. sausio pabaigoje Taurisano mieste (Italijoje) vyko tarptautinio Erasmus+ KA2 projekto „Tapkime matematikais! Ar sugebėsime?“  („Let‘s become mathematicians, shall we?“) dalyvių susitikimas. Į mokytojų mokymus pietryčių Italijoje (Apulios regionas) vyko Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Eglė Grinkevičienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė Jurgita Stankaitienė ir matematikos mokytoja ekspertė Danutė Domskienė.

Mokykloje ISTITUTO COMPRENSIVO TAURISANO POLO 2 Taurisano mieste mokymų dalyvius labai šiltai pasitiko mokiniai ir jų mokytojai. Visus pradžiugino koncertas, kurį svečių sutikimui surengė šios mokyklos šeimininkai.  Maloniai nustebino pilnut pilnutėlė salė, į kurią buvo susirinkę mažųjų artistų tėveliai ir artimieji. Projekto dalyvius pasveikino Taurisano miesto meras. Po koncerto buvo surengta ekskursija po mokyklą, stebėjome mokinių veiklas.

Mokymų tikslas – sudaryti sąlygas skirtingų šalių mokytojams keistis patirtimi, susijusia su matematikos mokymu.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Eglė Grinkevičienė mokytojų mokymų dalyviams pristatė KTU Vaižganto progimnaziją. Pradinių klasių mokytoja metodininkė Jurgita Stankaitienė ir matematikos mokytoja ekspertė Danutė Domskienė pasidalino patirtimi apie progimnazijoje matematikos pamokose taikomus mokymo metodus, dalyvavo praktiniuose mokymuose, stebėjo mokinių veiklas. Taip pat mokytojos susipažino su matematikos mokymo metodais, taikomais Italijos,  Norvegijos, Lenkijos, Vengrijos ir Portugalijos mokyklose.

Mokymų dalyviai turėjo galimybę dalyvauti seminare, kuriame Bergamo universiteto profesoriai kalbėjo  apie mokyklų švietimo sistemos pokyčių svarbą bei pristatė naujovišką ir linksmą būdą, skirtą mokyti(is) geometrijos.

Įdomi buvo ir kultūrinė programa. Susipažinome su Lecce‘s miestu, jo nuostabiais baroko architektūros paminklais. Apsilankėme Alberobello mieste, kuris dėl savo unikalios architektūros yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Susitikimo metu su projekto partneriais aptarėme nuveiktus darbus, sudarėme tolesnį projekto veiklų planą.

Erasmus+ KA2 tarpmokyklinių strateginių partnerysčių projekto „Let’s become Mathematicians, shall we?” darbo grupė

Daugiau informacijos apie projektą rasite projekto tinklalapyje:

https://sites.google.com/view/projecterasmus/home

Skip to content