Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazija

Erasmus+ KA2 projekto „Tapkime matematikais! Ar sugebėsime?“ susitikimas Portugalijoje

Šių metų balandžio mėnesį tarptautinio Erasmus+ KA2 projekto „Tapkime matematikais! Ar sugebėsime?“ („Let‘s become mathematicians, shall we?“) dalyvių susitikimas vyko Portugalijoje, S.JOAO da Madeira  miestelio  Centro de Educao Integral mokykloje. Mūsų mokyklai, Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazijai, atstovavo 4a klasės mokiniai Justė Tamošuitytė, Adomas Lauritėnas, 6b klasės mokinė Augustė Čiurlevičiūtė, 6c klasės mokinys Martynas Janušaitis, 7a klasės mokiniai Greta Dzindzilevičiūtė ir Radvilas Rumšas. Mokinius lydėjo progimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui bei projekto koordinatorė Eglė Grinkevičienė ir lietuvių kalbos bei technologijų mokytoja Milita Mickevičienė.

Susitikimui  buvo rengiamasi ne vieną dieną. Komanda buvo sudaryta iš mokinių, kurie geriausiai mokosi matematikos ir anglų kalbos, ir, kurie pademonstravo puikius rezultatus įvairiose  olimpiadose, konkursuose ir pan. Komandai pasirengti padėjo mokyklos mokytojai: Milita Mickevičienė, Danutė Domskienė, Emilita Viskantienė, Inga Mačiežaitė-Doveikienė, Deividas Vaičiulis, Jurgita Stankaitienė, Asta Ribikauskienė, Ričardas Paznokas, Haroldas Černius ir kiti. Mokiniai parengė pristatymą apie savo mokyklą anglų kalba, gamino žaidimą „Monopolis“, repetavo matematinius žaidimus, matematikos metodus ir būdus atskiroms klasėms.

Portugalijoje mus svetingai sutiko mokyklos mokiniai, mokytojai. Kasdien buvo organizuojamos įvairios veiklos. Iš pradžių vyko ekskursija po mokyklą. Mokyklos erdvėse laukė ne tik malonūs šeimininkai, bet ir įvairios matematikos užduotys, kurias reikėjo išspręsti. Vėliau mokyklos salėje vyko visų projekto šalių komandų pristatymai apie savo mokyklas anglų kalba. Kasdien buvo organizuojamos įvairios veiklos, susijusios su matematika. Mūsų komandos nariai Justė ir Adomas pristatė matematikos mokymo metodus pradinėse klasėse. Greta ir Martynas papasakojo, kaip matematikos pamokose naudojamos EMA pratybos, o Greta ir Radvilas pademonstravo metodus, kurie padeda geriau išmokti matematikos. Kitų šalių mokiniai taip pat pristatė savo parengtus darbus.

Mokiniai ypač patobulino anglų kalbos žinias, juk reikėjo ne tik pristatyti savo parengtą medžiagą, bet ir nuolat bendrauti tiek su portugalų mokiniais, tiek ir su kitų šalių atstovais. Visus vienijo bendros veiklos žaidžiant „Monopolį“, tiek sportuojant, tiek sprendžiant „Sudoku“ ar žaidžiant šachmatais.

Nauja patirtis mokiniams – gyvenimas portugalų šeimose. Tris vakarus ir naktis mokiniai bendravo ir gyveno ne tik su mokiniais, bet ir su jų šeimomis. Portugalai nuoširdžiai rūpinosi lietuvaičiais. Mokiniai liko sužavėti dėmesingumu, nuoširdumu. Kiekvienas gavo  ne tik sau dovanų, bet kai kurios šeimos perdavė prisiminimo dovanėles ir tėveliams. Iš pradžių mokiniams buvo nejauku, bet, kai reikėjo atsisveikinti su šeimomis, skirtis buvo išties sunku.

Kultūrinė programa buvo taip pat įdomi. Susitikimo dalyvius priėmė miestelio  meras, aplankėme kepurių muziejų. Ypač didelį įspūdį paliko Porto miestas. Ekskursija laivu, nusileidimas funikulieriumi, miesto senamiestis – puikūs vaizdai liks mūsų atmintyje.

Mus visus vienija projektas „Tapkime matematikais! Ar sugebėsime? “  („Let‘s become mathematicians, shall we?“). Na, o dabar, jau laukia kiti darbai ir nauji susitikimai.

Erasmus+ KA2 tarpmokyklinių strateginių partnerysčių projekto

„Let’s become Mathematicians, shall we?” darbo grupė

Daugiau informacijos apie projektą rasite projekto tinklalapyje:

https://sites.google.com/view/projecterasmus/home

Skip to content