Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazija

Europos kalbų savaitė mokykloje

Rugsėjo 20–24 dienomis mūsų mokykloje vyko netradicinės užsienio kalbų pamokos, skirtos Europos kalbų dienai paminėti. Europos Sąjungos valstybėse ši diena minima rugsėjo 26 d., ja siekiama išryškinti Europos kalbų įvairovę. Visų pamokų tikslas – motyvuoti mokinius domėtis kalbomis ir kultūromis, paskatinti uoliau mokytis pasirinktas užsienio kalbas, praktiškai pajusti kalbų vartojimo naudą ir ugdyti natūralų smalsumą pasaulio kultūrinei įvairovei.

Europos kalbų savaitės pradžia šiemet sutapo su mokyklos 101-uoju gimtadieniu, tad per vokiečių kalbos pamokas mokiniai vokiškai dainavo „Zum Geburtstag viel Glück“ („Su gimimo diena“), klausėsi šios dainos anglų, prancūzų ir ispanų kalbomis.

Per anglų kalbos mokytojos Aistės Birietaitės pamokas pradinių klasių mokiniai susipažino su viena iš Europos šalių – Italija, jos kultūra, miestais ir, žinoma, italų kalba. Mokyklos gimtadienio proga sveikinimo dainelę jie dainavo itališkai. Anglų kalbos mokytojos Oksanos Sindarienės mokiniai mokėsi rusiškų dainų, sužinojo įdomių faktų apie rusų kalbą ir kultūrą. Per kitą užsienio kalbos pamoką pradinukai mokėsi pažinti Europos valstybių vėliavas, pasisveikinti įvairiomis kalbomis. Mokytojos Jūratės Valančiauskienės ketvirtokų klasė dalyvavo eTwinning projekto „Meet Europe and learn languages!“ veikloje: parengė klasės prisistatymą, sukūrė projekto plakatą ir logotipą.

Rusų kalbos pamokose 6 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Kalbos atveria duris“. Šeštokai turėjo atsakyti į klausimus apie Europos kalbas, žymiausias vietas, garsiausius žmones, pademonstravo ir lietuvių kalbos žinias. 6–7 klasių mokiniai aiškinosi, kaip sveikinamasi įvairiomis Europos šalių kalbomis, kūrė užrašus ir klijavo ant kabinetų durų. Aštuntokai tapo gidais ir pristatė virtualią kelionę po 8 Rusijos miestus, vadinamus „Zolotoje kolco“, susipažino su šių miestų architektūra.

Mokytojos Laimos Palevičienės anglų kalbos pamokoje „Songs that shaped European culture of 1960s“ 7c ir 6d klasių mokiniai susipažino su britų roko grupėmis „The Beatles“ ir „The Rolling Stones“, jų dainomis „Yesterday“, „Paint it Black“ ir atliko užduotis. Penktokai per anglų kalbos pamokas tyrinėjo žirgo simbolį baltų ir keltų mitologijoje, atliko užduotis pažiūrėję filmo „Vandens žirgas“ ištraukas.

Trečiadienį 6–8 klasių mokinius įtraukė šiuolaikinio cirko dirbtuvės anglų kalba su tarptautinės trupės „Cirko Sapiens“ artistais Lyla Goldman (JAV), Aino Makipaa (Suomija) ir Kęstu Matusevičiumi (Lietuva).

Mokytojo Deivido Vaičiulio penktokai atidarė tarptautinį paštą: rašė laiškus susirašinėjimo draugams iš įvairių Europos valstybių, paskui traukė laiškus vaikų, kurie gyvena svetur, ir rašė atsakymus. Šeštokai tyrinėjo Britanijos kolonijų ir angliškai kalbančių šalių pasaulį, o 7–8 klasių mokiniai susipažino su senosios anglų kalbos (Old English) ypatumais.

Per lietuvių kalbų pamokas 5–8 klasių mokiniai diskutavo tema „Lietuvių kalba Europos kalbų „katile“: kokia jos vieta?“

Europos kalbų savaitės kulminacija tapo svečių diena penktadienį. Projektas „Netipinė aplinka – vaikų kūrybiškumo plėtotė“ (Atypical environment – the development of children’s creativity), pradėtas Kauno r. Garliavos Juozo Lukšos gimnazijoje ir Kauno lopšelyje-darželyje „Linelis“ (koordinatorės anglų kalbos mokytoja Kristina Grigaitė-Bliūmienė ir dr. Asta Tamušauskaitė), nuo 2021 09 01 pasibeldė į KTU Vaižganto progimnazijos duris. Projekto koordinatorių iniciatyva mokiniai susipažino su VDU studentėmis Zhenzhen Yu (Kinija) ir Sonika Shrestha (Nepalas), taip pat su Rosita Grigaite, VDU Azijos studijų centro absolvente, studijavusia ir Tokijo bei Honkongo universitetuose, kalbančia 8 kalbomis, anglų kalbos mokiusia jaunimą Vietname ir Japonijoje. Keturias atviras pamokas 5–8 klasių mokiniams vedė direktoriaus pavaduotoja ugdymui ir anglų kalbos mokytoja metodininkė Kristina Grigaitė-Bliūmienė, jų metu viešnios ne tik pristatė įdomiausius Kinijos, Nepalo, Japonijos, Vietnamo kultūros bruožus, bet ir atsakė į mokinių klausimus.

Parengė Rima Kubiliūtė ir Kristina Grigaitė-Bliūmienė

Skip to content