Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazija

Gerumo iniciatyva – ZYLANDIJA. Prisijunk ir tu!

Technologijų mokytojas Haroldas Ernestas Černius kviečia visą progimnazijos bendruomenę prisijungti prie gerumo iniciatyvos – ZYLANDIJA. Padarykime po lesyklėlę ir iki pavasario pasirūpinkime mūsų sparnuotais bičiuliais. Vaikų pradėtos gaminti lesyklėlės, deja, liko mokyklos dirbtuvėse. O paukšteliams ne tik baisiai šalta, bet ir sunku rasti maisto, nes gausiai prisnigo…

MS Teams komandoje „ZYLANDIJA pagalba paukščiams“, technologijų mokytojas Haroldas pateikė tris variantus, kaip namų sąlygomis pasigaminti lesyklėlę iš antrinių žaliavų – plastikinio kibirėlio, TetraPak pakuotės ar skardinės. Iki penktadienio (sausio 22 d.) lauksime jūsų darbų nuotraukų. O iki pavasario lauksime nuotraukų ar video įrašų, kaip paukšteliai “puotauja” jūsų lesyklėlėje.

Atkreipkite dėmesį, kad lesyklėles reikia pakabinti saugioje vietoje, kad netaptų lengvu grobiu katinams.

Svarbu laikytis orintologų pateiktų lesinimo taisyklių:

Jei dvejojate, ar lesinsite paukščiukus iki pavasario – tada to nedarykite.
Paukščius būtina lesinti tinkamu maistu:

  • Nelukštentomis saulėgrąžomis
  • Nesūdytais lašiniais
  • Balta duona, kruopomis, grūdais, linų, spygliuočių medžių sėklomis, virtais ryžiais, sėmenimis, avižomis. Per šalčius drėgnas lesalas greitai sukietėja, todėl baltos duonos trupinius sumaišykite su aliejumi.

Lesalas negali būti sūdytas, supelijęs, supuvęs ar surūgęs, pažeistas parazitų, taip pat negalima siūlyti ir chemikalais apdorotų grūdų ar sėklų, vengti ruginės duonos. Negalima siūlyti citrusinių vaisių.

Sniegui nutirpus paukščių galima nebelesinti, bet reikia palaipsniui mažint lesalo kiekį.
Balandžio 1-oji – Pasaulinė paukščių diena. Tą dieną pasidalinsime filmuku apie mūsų gerumo iniciatyvą “Zylandija”.

Sėkmės darant gerus darbus! Čik Čirik!

Skip to content