Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazija

KTU projektas „Vaikų universitetas 2021“

2021 m. spalį prasidėjo KTU projektas „Vaikų universitetas“. Jo tikslas – didinti moksleivių susidomėjimą inžineriniais ir tiksliaisiais mokslais per patirtinio mokymosi veiklą.

Mūsų progimnazijai universitetas pasiūlė tris temas, projekto „Vaikų universitetas“ veikloje galėjo dalyvauti aštuoniolika 5–8 klasių mokinių. Kiekvienai grupei pamokas vedė KTU dėstytojai ir jų komandos. Vieni užsiėmimai buvo nuotoliniai, o kiti vyko KTU laboratorijose. Su projekto dalyvių tėvais buvo sudarytos trišalės sutartys (KTU – Progimnazija – tėvai), parengtas užsiėmimų grafikas. Užsiėmimai vyko iki gruodžio 23 d., mokiniams teko padirbėti ir šeštadieniais, todėl labai svarbus vaidmuo teko tėvams, nes jie turėjo atvežti vaikus į KTU, užtikrinti jų dalyvavimą visose veiklose iki projekto pabaigos.

Laikas prabėgo labai greitai, mokiniai įgijo teorinių žinių ir naujų įgūdžių.

2022 m. sausio 15 d. visi susirinko į baigiamąjį renginį KTU Santakos slėnyje. Sveikinimo žodį tarė KTU rektorius Eugenijus Valatka. Kiekviena mokinių grupė pristatė savo darbus, pasidalijo įspūdžiais. Visi dalyviai dovanų gavo absolvento kepures, mielas dovanėles, jiems įteikti diplomai.

Sveikiname mūsų mokinius ir jų tėvelius (globėjus), sėkmingai dalyvavusius projekte!

Tema „Programėlė, kurios niekas nematė“ 5–6 klasėms

Dalyviai: Dija (5a), Dovydas (5a), Deimantė (5d), Dominykas (6c), Eva (6c), Jurgis (6d).

Tema „Kompiuteriniai žaidimai = fizika“ 5–6 klasėms

Dalyviai: Daniela (5a), Martynas (5a), Vilius (6d), Modestas (5d), Arnoldas (6c), Martynas (6d).

Tema „ Programėlė, kurios niekas nematė“ 7–8 klasėms

Dalyviai: Augustas (7a), Joris (7a), Nemunas (7b), Saulė (8b), Otonas (8c).

Dėkojame KTU universitetui už mokiniams suteiktą galimybę pagilinti žinias ir praktinius įgūdžius. Tikimės, kad kitais metais šis projektas bus tęsiamas.

Parengė Aurelija Butvilienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, projekto koordinatorė progimnazijoje

Skip to content