Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazija

LEGENDA ATGIMSTA 3D ATVIRUKE

Ruošiantis Vilniaus miesto gimtadieniui, 1b klasės mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Sapnuoju Vilnių“. Užsiėmimų metu mokiniai parengė darbelį „Sapnuoju Vilnių“. Legenda atgimsta 3D formatu, primenančiu šalies gilią istoriją, kuri byloja apie Vilniaus miesto įkūrimą.

Kadais Lietuvos Didysis kunigaikštis Gediminas po sunkios medžioklės Šventaragio slėnyje susapnavo sapną apie staugiantį geležinį vilką ant kalno. Sapną paaiškino žynys Lizdeika, kuris išpranašavo, jog šioje vietoje iškils miestas ir garsas apie jį plačiai pasklis. Tuomet upių santakoje buvo supiltas piliakalnis ir pastatyta Gedimino pilis. Šiomis dienomis Vilnius yra Lietuvos sostinė, o jos širdyje stovi Gedimino pilis.

Popierinėje platformoje, kuri simbolizuoja Šventaragio slėnį, atgijo pagrindiniai legendos „Sapnuoju Vilnių“ veikėjai – kunigaikštis Gediminas, Lizdeika ir Tauras, bei Geležinis vilkas.

Užsiėmimas paremtas filmuota medžiaga „Virtualios kūrybinės dirbtuvės: „Sapnuoju Vilnių“ ir „Vilniaus Geležinis Vilkas“. Prieigos per internetą: https://www.youtube.com/watch?v=XUjuN5xSsm8 ; https://www.youtube.com/watch?v=JaO_FwSveIo&t=735s .

Parengė mok. Ieva Aurylaitė

Skip to content