Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazija

Minime Pasaulinę psichikos sveikatos dieną

Tradiciškai kiekvieną rudenį spalio 10-ąją minime Pasaulinę psichikos sveikatos dieną. Minint šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į emocinės sveikatos svarbą ir stiprinimą. Šiais metais Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė temą „Psichikos sveikata – nevienodame pasaulyje“. „Nė vienas žmogus nėra tarsi atskira sala“, – dar prieš kelis šimtmečius rašė anglų rašytojas Džonas Donas. Kad ir kaip stengtumėmės išsiskirti iš minios ir pabrėžti savo individualumą, vis tiek priklausome kokiai nors bendruomenei, esame visumos dalis. O priklausymas grupei, ryšių palaikymas yra vienas iš psichikos sveikatos stiprinimo būdų. Todėl progimnazijoje Pasaulinę psichikos sveikatos dieną minėjome šūkiu „Unikalūs po vieną – stiprūs kartu“. Mokiniai su klasių vadovais iškirpo popierinius savo delnų kontūrus ir juos individualiai išgražino, taip parodydami savo išskirtinumą bendrystėje.

Skip to content