MOKINIŲ KONFERENCIJA „PROBLEMS INTO SOLUTIONS 2023“

Balandžio 27 dieną progimnazijoje įvyko 6–8 klasių mokinių konferencija anglų kalba „Nuo problemos iki sprendimo“, mokiniai pristatė savo tiriamuosius darbus. Konferencijoje buvo perskaityta 11 pranešimų. Jų temos labai įvairios: „Karybos įtaka moderniam pasauliui“, „Plastiko ir mikroplastiko poveikis“, „5–8 klasių mokinių interneto ir išmaniųjų įrenginių naudojimas mokykloje ir namuose“ (statistinis tyrimas), „Vėjo greičio matavimas“ (tiriamasis projektas), „Parko-skvero projektai darniai bendruomenei“, „Olimpinės žaidynės: tarp dabarties ir praeities“ ir kt.

Kelios mokinių įžvalgos

• Mokinių atliktas tyrimas patvirtino, kad Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, vaikai per daug laiko naudojasi išmaniaisiais įrenginiais. Beveik ketvirtadalis tėvų į tai nekreipia dėmesio. Reikėtų daugiau dėmesio skirti tėvų ir vaikų švietimui apie išmaniųjų įrenginių poveikį fizinei ir emocinei sveikatai.
  • Mokykla iššvaisto daug elektros energijos. Ši švaistoma elektros energija yra labai brangi (5000 EUR) ir daugeliu atvejų teršia Žemę. Norėdami išspręsti šią problemą, siūlome investuoti į ilginamuosius laidus kiekvienai klasei, kad baigę darbą mokytojai galėtų išjungti visus įrenginius paspausdami vieną mygtuką.
  • Oro tarša mokyklos prieigose atitinka leistinas normas. Oro taršos mažinimo būdai – pasodinti daugiau augalų, sumažinti motorinių transporto priemonių naudojimą ir skatinti vaikščiojimą pėsčiomis arba susiekimą dviračiais.
  • Oro tarša yra leistina mokyklos prieigose; jai išlaikyti tokiai, būti kūrybiniai sprendimai – pasodinti daugiau augalų, sumažinti motorinių transporto priemonių naudojimą ir skatinti vaikščiojimą pėsčiomis arba susiekimą dviračiais.

Pranešimų autoriai, juos rengę mokytojai

1. „Klimato kaita – galimi sprendimo būdai“ (Darnios mokyklos programa)

Ugnė Jurevičiūtė,

Smiltė Kičaitė