Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazija

Moksleivių tiriamųjų darbų konferencija „Nenugalėtas laisvės troškimas“

Kauno miesto muziejus, bendradarbiaudamas su Vytauto Didžiojo universiteto Kauno istorijos centru, tęsia ilgametę moksleivių tiriamųjų darbų, skirtų Kauno istorijai, tradiciją ir pakvietė 8–12 klasių mokinius tirti Kauno praeitį ir paveldą, o savo tyrimų rezultatus pristatyti viešai.

Džiaugiamės, kad mūsų aštuntokai, padedami mokytojų, parengė net du pranešimus apie Lietuvos partizanus. Moksleivių tiriamųjų darbų konferencijoje „Nenugalėtas laisvės troškimas“ Kamilė Salmanavičiūtė, Povilas Šavira, Emilija Vereniūtė pristatė pranešimą „Neramūs pokario metai“. Jiems pasirengti padėjo istorijos mokytojas Nerijus Navickas. O Saulė Songailaitė parengė pranešimą „Žemėje palikti ženklai“ apie mūsų buvusią mokinę, partizanę Oną Stanislovą Irtmonaitę-Aušrelę. Jai medžiagą surinkti padėjo progimnazijos muziejaus vadovė Arza Leonavičienė.

Dėkojame aštuntokams ir mokytojams už labai įdomią, autentišką istorinę medžiagą ir garbingą mokyklos atstovavimą mieste.

Skip to content