Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazija

Progimnazijoje lankėsi rašytojas Vytautas Račickas

Ketvirtadienį progimnazijos aktų salė ošė, vaikai trypė, mokytojai ir svečiai plojo… Kas įvyko? Vienas mėgstamiausių ir labiausiai skaitomų vaikų literatūros rašytojų – Vytautas Račickas – ketvirtadienį lankėsi mūsų progimnazijoje. Bibliotekos lentynose rašytojo knygos neužsiguli, nes yra labai populiarios. Rašytoją visada galima sutikti Vilniaus knygų mugėje, kurioje jo stendas pastebimas iš tolo.

Progimnazijos aktų salėje susirinko gausus būrys pradinių klasių moksleivių, kur V.Račickas pristatė savo kūrinius, papasakojo apie rašytojo profesiją, skaitė kūrinių ištraukas. Dalindamas autografus, rašytojas su kiekvienu norėjo pabendrauti, išklausyti nuomonės apie savo naujausius kūrinius bei įsiklausyti į aktualius pasiūlymus. Vaikai negailėjo klausimų… Galbūt čia ir slypi rašytojo populiarumo paslaptis? Kaip ir jo ištartuose žodžiuose: „Esu realistas, todėl rašydamas ne į lempą žiūriu, o į gyvenimą“.

Su „Zuikos“, „Nippės“, „Šlepetės“ knygomis užaugo ne viena karta, o pats rašytojas – dažnas svečias mokyklose ir bibliotekose. V.Račickas nepraleido progos apsilankyti ir mokyklos muziejuje, kur „Garbės knygoje“ paliko savo linkėjimus progimnazijai.

Atsisveikindami kvietėme, kad rašytojas apsilankytų pas mus dar ne kartą. Dėkojame visiems, kas prisidėjo prie renginio organizavimo. O labiausiai – svarbiausiai mūsų auditorijai – vaikams, be kurių tokie susitikimai netektų prasmės.

Iki kitų susitikimų!

Parengė

Vitalijus Tichonovas, Informacinio centro specialistas

 

Skip to content