Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazija

Ribokų šeima – respublikinio ekologinio konkurso „Mano žalioji palangė“ nugalėtojai

Aš su savo šeima dalyvavau respublikiniame ekologiniame konkurse „Mano žalioji palangė“, o šių metų tema buvo „Pasaulis ant mano palangės“. Konkursą organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras bendradarbiaudamas su Vilniaus universiteto botanikos sodu. Konkursui parengėme darbą „Nacionaliniai šalių augalai“. Mūsų darbo šūkis „Keliauk, atrask, pažink, augink“. Rinkome informaciją apie įvairių šalių nacionalinius augalus, juos auginome. Tada atspausdinome didelį pasaulio žemėlapį, prie kurio pritvirtinome senus išaugtus batus, į kuriuos sudėjome išaugintus augalus.

Darbus pateikė net 773 dalyviai. Kai sužinojome, kad tapome laureatais, labai apsidžiaugėme. Mes nuvykome į baigiamąją šventę.  Konkurso dalyvius pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo narė Virginija Vingrienė, Vilniaus universiteto Botanikos sodo direktorius dr. Audrius Skridaila, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus vedėjas, šio konkurso iniciatorius Almantas Kulbis. Prieš atvykstant mus perspėjo, kad dovanų gausim virš 20 kg sveriančią dėžę. Visą laiką spėliojome, kas tai bus. Per ceremoniją sužinojome, kad gausime „Pievagrybiai.lt“ komandos suformuotus pievagrybių auginimo rinkinius. Tai nuskambėjo įdomiai! Kažkoks sutapimas­, nes visada norėjome pabandyti išauginti pievagrybius.

Džiaugėmės dovanomis ir linksmi grįžome namo.

Kristupas Ribokas, 7c klasės mokinys

Skip to content