Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazija

Tarptautinis projektas TIRAMISU padės mokiniams pagerinti pirmosios pagalbos įgūdžius

Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazija įsijungė į tarptautinį projektą TIRAMISU (First Aid Improves Survival – Pirmoji pagalba padeda išgyventi). Keturių Europos šalių – Italijos, Lenkijos, Lietuvos ir Rumunijos – institucijos bendradarbiaus kurdamos patrauklų mokomąjį kursą pirmosios pagalbos įgūdžiams įgyti. Projekto partneriai: koordinuojanti Italijos institucija – konsorciumas, kuriame dalyvauja 40 mokyklų, du universitetai (Rumunijos ir Italijos), trys mokyklos (Lietuvos, Lenkijos ir Rumunijos) bei administruojanti projektą institucija – Italijos asociacija.

Projektas prasidėjo 2019 m. spalio 1 d. ir truks dvejus metus. Jį vykdant bus sukurtos kelios priemonės: 14–18 metų mokiniams elektroninis mokomasis kursas apie žmogaus sandarą, kiek svarbu ją žinoti teikiant pirmąją pagalbą; taip pat pirmosios pagalbos vadovas ir interaktyvioji sprendimų priėmimo programa – mokiniai praktiškai pritaikys savo žinias teikdami pirmąją pagalbą įvairiose paauglių gyvenimo situacijose.

„Progimnazijos pakopos mokiniai mokosi teikti pirmąją pagalbą per žmogaus saugos pamokas penktoje ir septintoje klasėje, tačiau pagal programą tam skiriama nedaug pamokų, todėl pravartu šias žinias dažniau pakartoti, – sako KTU Vaižganto progimnazijos direktorė Lydija Merfeldienė. – Italų kolegos pastebėjo, kad kai kuriose Europos šalyse daugiau dėmesio skiriama pirmosios pagalbos įgūdžiams mokyklose. To sieksime ir mes, naudodamiesi mokomuoju kursu, vykdydami praktinę veiklą.“

Tokia mokomoji medžiaga labai naudinga Lietuvai – sukurtomis elektroninėmis priemonėmis galės naudotis visos Lietuvos mokyklos, jos bus lietuvių kalba, prieinamos internetu. Mokomąją medžiagą rengs Italijos Genujos universiteto Medicinos fakulteto ir Rumunijos Grigoro T. Popo farmacijos ir medicinos universiteto mokslininkai ir pritaikys ją 14–18 metų moksleiviams bendradarbiaudami su Italijos, Lenkijos, Lietuvos ir Rumunijos mokytojais. Lietuvai šiame projekte atstovaus KTU Vaižganto progimnazija ir keletas asocijuotųjų partnerių.

Projekto TIRAMISU informaciją ir naujienas galima rasti internete – www.tiramisu.pixel-online.org

Projektas TIRAMISU finansuojamas pagal Europos Sąjungos programą Erasmus+ strateginių partnerysčių, kuriančių intelektinius produktus, paprogramę.

 

2020-01-31
Rima Kubiliūtė
rima.kubiliute@ktuprogimnazija.lt
Tel. 8687 27254

 

 

Skip to content