Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazija

Teismo darbuotojai dalinosi patirtimi su moksleiviais

Sausio 24 d. Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose lankėsi ir su teismo darbuotojais bendravo KTU Vaižganto progimnazijos septintos klasės moksleiviai. Susitikimo su mokiniais metu teisėja Brigita Palubinskienė, pasitikusi paauglius teismo posėdžių salėje, papasakojo apie Lietuvos teismų sistemą, pristatė teisėjo darbo ypatumus ir karjeros galimybes, vaikus supažindino su teisėjams keliamais reikalavimais, posėdžių sale ir teisėjo simbolika. Mokiniai taip pat turėjo galimybę išvysti teismo archyvą, kuriame laikoma apie pusė milijono bylų, sužinoti apie saugomų dokumentų terminus ir pamatyti vieną seniausių bylų.
Susitikimo antroje dalyje septintos klasės moksleiviai susitiko su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos areštinės ir konvojaus skyriaus darbuotoju, kuris supažindino su laikino sulaikymo patalpomis ir įtariamųjų atvesdinimo į teismo posėdžius tvarka. Toliau moksleivių ekskursija tęsėsi vaikų apklausos kambaryje, kuriame teismo psichologė jaunuoliams papasakojo apie nepilnamečių apklausos procesą, taikomus pokalbio su vaikais metodus ir darbo ypatumus, o moksleivių ekskursijos pabaigoje pristatė įrangą, reikalingą teismo psichologės veiklai.
Moksleivių vizito metu teismo darbuotojai diskutavo su paaugliais, atsakė į vaikų pateiktus klausimus, dalinosi darbo teisme įspūdžiais ir patirtimi. Gyva pažintis mokinius skatino domėtis, kritiškai mąstyti ir vertinti aplinką.

Skip to content