Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazija

TIRAMISU pirmosios pagalbos mokymo stažuotė Genujos universitete

Vasario 13–19 dienomis KTU Vaižganto progimnazijos mokytojai Tomas Gulbinas, Rima Kubiliūtė ir Laima Pranukevičienė dalyvavo pirmosios pagalbos praktiniuose seminaruose Genujos universiteto Medicinos fakultete, Italijoje. Stažuotė vyko pagal Erazmus+ Strateginių partnerysčių inovacijoms kurti projekto „Pirmoji pagalba – gelbsti gyvybes“ (TIRAMISU) programą.

Genujos universiteto Medicinos fakulteto mokslininkai kartu su Grigore T. Popo Medicinos ir farmacijos universiteto (Rumunija) mokslininkais rengė TIRAMISU pirmosios pagalbos mokomąsias priemones 14–18 metų jaunuoliams ir bendrojo lavinimo mokyklų mokytojams. Šias priemones savo šalyse pritaikė Italijos, Lenkijos, Lietuvos ir Rumunijos mokytojai. KTU Vaižganto progimnazija yra viena iš projekto mokyklų partnerių.

Genuja – didžiausias uostamiestis Ligūrijos regione Viduržemio jūros pakrantėje. Penki universiteto fakultetai (Matematikos, fizikos ir gamtos mokslų, Medicinos ir farmacijos, Socialinių mokslų, Humanitarinių mokslų ir Politechnikos) nuo XV a. įsikūrę keturiuose didžiuosiuose Ligūrijos regiono miestuose: Genujoje, Specijoje, Savonoje ir Imperijoje. Tai vienas iš penkių geriausiai vertinamų Italijos universitetų.

Medicinos fakultetas įsikūręs Genujoje. Fakulteto prodekanas med. prof. Giacomo Borgonovo, bioinžinerijos ir robotikos tyrėjai Anna Siri ir Fabio Vento rūpinosi stažuotės programa ir organizavo dalyviams praktinius seminarus. Medicinos prof. Carlo Pesce pasakojo apie Medicinos fakulteto studijų programas, tyrimų kryptis, Italijos medicinos situaciją ir universiteto absolventų įsidarbinimo galimybes. Šiandien fakultetas aprėpia Medicinos ir Odontologijos mokyklas, Sporto akademiją, Biotechnologijų ir Farmacijos institutus.

Kartu su kolegomis iš Italijos ir Rumunijos KTU Vaižganto progimnazijos mokytojai stažavosi viename iš Medicinos fakulteto padalinių SimAv – medicinos simuliacijos mokymų centre, kuris aprūpintas naujausių technologijų manekenais ir technologijomis. Šiame centre medicinos studentai mokosi siūti žaizdas, operuoti, reanimuoti kūdikius ir suaugusiuosius, priimti gimdymus, taip pat studijuoja anatomiją taikydami virtualiosios realybės technologijas.

Bioinžinerijos ir robotikos tyrėja Anna Siri pristatė simuliacijos metodą, kuris padeda ugdyti profesionalų įgūdžius. Tai labai svarbu astronautikos, aviacijos, karybos, medicinos darbuotojams. Šis metodas taikomas ir mokantis teikti pirmąją pagalbą.

Trys pavojingiausios būklės, kai nukentėjusiojo gyvybė tiesiogiai priklauso nuo praeivių veiksmų per pirmąsias 3–5 minutes, yra širdies sustojimas, užspringimas ir kraujavimas. Stažuotėje mokytojai išėjo Pradinio gyvybės palaikymo ir Kraujavimo stabdymo kursus, taip pat Probleminio mokymo kursą, kuris plačiai taikomas medicinos studijose.

Įgytomis žiniomis mokytojai pasidalys su kolegomis ir pritaikys įvairių dalykų pamokose.

Skip to content