Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazija

Vaižgantas: AŠ BŪSIU!

Ir tikrai rugsėjo 20-ąją Vaižganto dvasią buvo galima pajausti Lietuvos Vaižganto mokyklų sueigoje, surengtoje jo 150-osioms gimimo metinėms paminėti. Pas mus atvyko Anykščių rajono Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos ir Radviliškio Vaižganto progimnazijos mokinių ir mokytojų.

Sueigą pradėjome filmo „Tumo kodeksas“ (rež. Eimantas Belickas) ištrauka. Paskui aštuntokė Laura su grupe jausmingai padainavo Vytauto Kernagio dainą „Baltas paukštis“.

„O būti norisi, nors ir numirus“, – tokiais Vaižganto žodžiais į susirinkusiuosius kreipėsi renginio vedėjas aštuntokas Skomantas. Ir mokyklos direktorė Lydija Merfeldienė visus pasveikino vaižgantiškai.

Pirmieji kūrybinį darbą – filmą apie savo garsųjį kraštietį, mūsų visų mylimą Vaižgantą – parodė svėdasiškiai.

Tautiniais kostiumais pasipuošę radviliškiečiai pasveikino šokiu, šmaikščiai pristatė Vaižganto asmenybę ir papasakojo apie savo mokyklą.

O mūsų mokyklos mokiniai iš širdies atliko mokytojų Vidos Norkuvienės, Vyginto Venclovo, Ramunės Razevičienės ir 8c klasės mokinio Martyno Januškaičio sukurtą repą „Vaižgantas“.

Paskui mokytoja Ramunė papasakojo, kaip seniau lietuviai garbino Vaižgantą, ir pakvietė visus „deimančiukus“ į kitą salę sukurti instaliaciją iš augalų. Paprastai tokie kūriniai eksponuojami neilgai, bet mes pažadame „Vaisgamtą“ saugoti iki pavasario, iki prasidės nauji „gamtos stebuklai“.

Sugrįžę į aktų salę mokiniai savo dienos įspūdžius, mintis apie Vaižgantą įamžino dėlionėje ir pasivaišino keksiukais – jų iškepėme net 150!

Tikimės, kad mūsų svečiai, grįžę namo, vaižgantiškai ištarė: „Na brač, kaip gerai, kad sueigoje buvome.“

Skip to content