Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazija

Respublikinio projekto „Sveikatiada“ veiklos

Š.m. lapkričio – gruodžio mėnesiais vykdėme projekto akciją „Mankštiada“. Mokytojai ir mokiniai suorganizavo daug įdomių veiklų.

Lapkričio mėnesį vyko penktų ir šeštų  klasių berniukų ir mergaičių kvadrato varžybos. Jų metu virė tikros sportinės kovos pilnos entuziazmo, linksmų emocijų ir smagaus bendravimo. Mūsų mokyklos šeštų klasių berniukų ir mergaičių komandos varžėsi ir su kitų miesto mokyklų komandomis. Varžybas organizavo kūno kultūros mokytojai V. Raubienė ir E. Karpovas.

4a klasės mokiniai pravedė mankštos valandėlę pirmokams, vedė mankštos pamokėles savo klasės draugams, suorganizavo mankštos pratimų konkursą. (Mokytoja Č.Žukienė)

6c klasės mergaičių grupė pravedė aktyvią mankštą pradinių klasių mokiniams. Kaip sakė mergaitės: „Mankšta vaikams labai patiko. Jie šypsojosi ir šoko. Matydamos laimingus ir besišypsančius vaikus, negalėjome pačios nuslėpti savo šypsenų. Visa salė buvo pripildyta malonios šilumos. Mankštą atlikti teko kelis kartus, nes vaikai vis ją norėjo pakartoti. Po mankštos, išrinkome penkis nugalėtojus, ir jie, stovėdami ant scenos, patys sušoko šokį. Viskas vyko labai sklandžiai ir visiems buvo labai smagu.“ (Mokytoja V.Raubienė)

7a klasėje vyko „Mankštiados mugė“. Mugę organizavo Justas ir Radvilas. Buvo pristatomos sporto šakos, kurias lanko jų klasės mokiniai. Justas su Luku parodė nuotaikingą filmuką apie krepšinio treniruotes ir jų komandą. Pademonstravo pratimus su kamuoliu. Arminas ir Erikas pasakojo apie dziudo treniruotes, apie aprangą, taip pat kokių spalvų diržus turi dziudo meistrai. Jie parodė, kokius pratimus galima naudoti, norint apsiginti. Beatričė lanko fechtavimą, ji pademonstravo savo aprangą, pakvietė visus į treniruotes, kurios vyksta mūsų mokykloje. Vaikams tokia neeilinė valandėlė labai patiko, be to – sužinojo apie draugų pomėgius. (Klasės auklėtoja E.Viskantienė)

8-tokai per integruotą informacinių technologijų ir technologijų pamoką net darė akių mankštą. (Mokytojos L.Pranukevičienė, M.Mickevičienė)

7c klasėje valandėlės metu mokiniai pristatinėjo įvairias sporto šakas. Klasiokai pristatė futbolą, krepšinį ir plaukimą. Pirmieji trys berniukai pristatė futbolą, paaiškino žaidimo taisykles ir parodė keletą triukų. Kiti papasakojo apie krepšinį ir kiekvienas galėjo išbandyti savo jėgas. Paskutinė sporto šaka buvo plaukimas. Mokiniai išvardino plaukimo stilius, paaiškino, kaip taisyklingai nerti į vandenį ir davė porą patarimų plaukiant. Visi vaikai daugiau sužinojo apie sporto šakas ir pasportavo. (Aprašė Gustė ir Austėja, klasės auklėtoja N.Burygina).

Parengė:

A.Butvilienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Mokykla jau daug metų dalyvauja „Sveikatiados“ projekte

„Sveikatiada“ – tai ilgalaikis respublikinis sveikos gyvensenos ugdymo projektas, suteikiantis vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą.

Organizuojami įdomūs ir patrauklūs renginiai, kurių metu mokiniai plečia savo žinias ir supratimą apie sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą. Į įvairią veiklą įsitraukia ne vien mokiniai, bet ir mokytojai, administracijos darbuotojai bei tėvai.

Dalyvaujama įvairiuose sveikos gyvensenos ugdymo tyrimuose

 • „Sveikatiados“ projekto organizatorių tyrimas „6–7 klasių mokinių mitybos įpročių ir fizinio aktyvumo įgūdžiai“ (2020 m. sausis, A. Butvilienė, L. Pranukevičienė, klasių auklėtojai).
 • Mokyklos tyrimas „5–8 klasių namų darbų efektyvumas ir mokinių krūvis“, parengtos rekomendacijos (2020 m. sausis–vasaris, A. Butvilienė, I. Jurkuvienė).
 • Atliktas tyrimas mokyklos valgykloje, kiek ir kokio maisto nesuvalgoma. Diskusija su 5–8 klasių mokiniais per IT ir technologijų pamokas. (2020 m. vasaris–kovas, L. Pranukevičienė, M. Mickevičienė).
 • LSMU tyrimas „Lietuvoje naudojamų dantų pastų įvairovė“ (2020 m. lapkritis, A. Butvilienė, klasių auklėtojai).

Klasių auklėtojai veda įvairias valandėles, mokiniai dalyvauja viktorinose, konkursuose, olimpiadose sveikos gyvensenos tema. Organizuojamos kvadrato, futbolo, krepšinio, virvės traukimo ir kt. varžybos.

Dalyvauta Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų konkurse „Noriu augti sveikas“, 5c klasės komanda (2020 m. vasaris, T. Gulbinas).

Dalyvauta „Sveikatiados“ akcijose:

 • „Grūdiniai produktai sveikatai palankios mitybos pagrindas“, 2020 m.

3b ir 4a klasių mokiniai rinko medžiagą apie grūdines kultūras, sužinojo apie  jų naudą žmogui. Gamino herbarijus. Namuose ieškojo receptų, ką skanaus galima pagaminti iš grūdinių kultūrų, juos užrašė ir išleido receptų knygą. 7a klasės mokiniai integruotoje technologijų-informacinių technologijų pamokoje  individualiai parengė ir pristatė kūrybinius darbus „Grūdinės kultūros mūsų sveikatai“. 5a klasės mokiniai sausio 30 dieną dalyvavo konkurse „Ką aš žinau apie grūdines kultūras?“. Apie grūdinių kultūrų vertę mokiniams papasakojo Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė. Konkursą pravedė ir medžiagą konkursui parengė ir konkursą pravedė 7a klasės mokinė. Mokiniai pagilino žinias apie įvairias kruopas, patiekalus, bei atliko praktines užduotis. 1a klasės vaikai sužinojo, kas yra grūdiniai produktai, kodėl juos sveika valgyti. Vaikai patys gamino patiekalus iš grūdinių produktų ir pristatė jų receptus.

 • „Saldintą gėrimą keičiu į vandenį!“; Žemės dienos veiklos (2020 m., kovas, A. Butvilienė, D. Domskienė, L. Lapinskienė, T. Gulbinas, R. Oželienė, L. Pranukevičienė, M. Šimanauskienė, E. Viskantienė).
 • „Blynai ant laiptų“, 5–8 klasės (2020 m. vasaris, A. Butvilienė, V. Gelūnienė, N. Stasivas).
 • Košės diena mokykloje, 1–8 klasės (2020 m. sausis, A. Butvilienė, A. Stasionienė). Valgykloje mokiniai ketvirtadieniais visą mėnesį skanavo įvairias košes.
 • Gamtos mokslų ir sveikatos mėnuo, 1–8 klasės (2020 m., A. Butvilienė, D. Domskienė, L. Lapinskienė, T. Gulbinas, R. Oželienė, L. Pranukevičienė, E. Viskantienė, V. Miliukevičius, V. Raubienė).
 • „Vaisių ir daržovių iššūkis“ renginys „Šmėklinių kavinė“ vyko mokyklos fojė spalio 25 d., ilgųjų pertraukų metu. Šiai akcijai bus sukurta speciali kavinės erdvė, kurioje vyks labdaros kavinė: buvo prekiaujama teminiais vaisių ir daržovių patiekalais. Renginio iššūkis: iš daržovių ir vaisių sukurti patiekalus, kurie savo estetika tiktų ir papildytų mokyklos šventės temą – Šmėklines. Patiekalus gamino 6-tų klasių mokiniai. Surinktos aukos buvo skiriamos vėžiu sergantiems mokyklos vaikams (2020 m., V. Gelūnienė).

Kitos veiklos:

 • 6–7 klasių mokiniai dalyvavo interaktyvioje paskaitoje apie elektroninių cigarečių žalą „Ar garini, ar rūkai, vis tiek save žudai“ (2020 m., A. Butvilienė, N. Stasivas); edukacinė programa „Joga kartu“, 8 klasės (E. Karpovas, V. Raubienė).
 • „Sveikatiados“ konkursui sukurtas ir įrašytas „Sveikatiados“ himnas, 5–8 klasės (2020 m., V. Venclovas, D. Vaičiulis, A. Butvilienė).
 • Respublikinės Kauno ligoninės urologas Aurimas Opolskis skaitė paskaitą 7 klasių mokiniams (2020 m. sausis, organizatorė A. Butvilienė).

–                      Respublikinio projekto „Imunitete, gelbėk“ iniciatyvos „Globalaus švietimo savaitė 2020“ metu Lietuvos medicinos studentų asociacijos narė M. Aleksandraitytė vedė edukacines pamokas 7–8 klasių mokiniams apie žmogaus imunitetą ir jo svarbą (2020 m. lapkričio 14, 17 d., A. Butvilienė).

 • Respublikinio projekto „Sveikatiada“ akcijos „Karantininė mankšta“ veikla vyko 2021 m. sausį–vasarį, joje dalyvavo 1–8 klasių mokiniai. „Teams“ platformoje „Karantininės mankštos“ grupėje mokiniai įdėdavo savo buvo talpinamos mokinių mankštos nuotraukos bei sukurtų filmukų nuorodos. Mankštintis buvo smagu.
 • Visa mokykla dalyvavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inicijuotame mokyklų žingsnių iššūkyje 2021 m. sausio–balandžio mėnesiais. Vaikščiotojų maršrutai skelbiami mokyklos „Teams“ platformoje.
 • Konkursas „Sveikatiados“ šokio virusas“. O kad šokio dienai pasiruošti būtų lengviau, „Sveikatiados“ draugės – „SportsHouse“ sporto klubo asmeninių ir grupinių užsiėmimų instruktorės Lauros Tumynaitės sukurtas šokis. Pažiūrėkite ir išbandykite! Žr.: https://youtu.be/4-TND1z_XVM

Mūsų mokyklos 8c klasės mokinės taip pat sukūrė šokį konkursui, gavo organizatorių padėką.

Parengė

Aurelija Butvilienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Skip to content