Italijos, Lietuvos, Lenkijos ir Rumunijos mokiniai pagerins pirmosios pagalbos įgūdžius

Balandžio 8–9 dienomis įvyko nuotolinis tarptautinio projekto TIRAMISU (First Aid Improves Survival – Pirmoji pagalba padeda išgyventi) partnerių susitikimas. Biologijos, sveikatos ir žmogaus saugos mokytojai iš Italijos, Lietuvos, Lenkijos ir Rumunijos pasidalijo gerąja patirtimi, kaip jų mokiniams sekasi mokytis pirmosios medicinos pagalbos teorinių žinių pagal Italijos ir Rumunijos medicinos universitetų sukurtą elektroninį mokymosi kursą.

Maloniai kviečiame Kauno ir šalies mokytojus, kurie pageidauja išbandyti šį kursą savo pamokose, susisiekti su projekto koordinatore tel. 868727254 arba el. paštu rima.kubiliute@ktuprogimnazija.lt.

Nuo 2019 m. spalio 1 d. KTU Vaižganto progimnazija įgyvendina TIRAMISU projektą ir siekia rezultatų kaip šio projekto partnerė. Projekte bendradarbiauja keturių Europos šalių – Italijos, Lietuvos, Lenkijos ir Rumunijos – institucijos kurdamos patrauklų mokomąjį kursą pirmosios pagalbos įgūdžiams įgyti. Dėl COVID-19 pandemijos projekto veikla šiek tiek buvo įgijusi lėtesnį pagreitį, nes švietimo ir mokslo institucijos turėjo nemažai iššūkių. Projektas truks iki 2022 m. vasario 28 d.

Projekto partneriai kuria tris ugdymo priemonės 14–18 metų mokiniams: elektroninį mokomąjį kursą apie žmogaus sandarą, pirmosios pagalbos vadovą ir interaktyviąją sprendimų priėmimo programą. Mokiniai praktiškai pritaikys savo žinias teikdami pirmąją pagalbą įvairiose paauglių gyvenimo situacijose.

Šiuo metu Lenkijos, Rumunijos, Italijos ir Lietuvos mokytojai ir mokiniai testuoja pirmąją priemonę – elektroninį mokymosi kursą. Elektroninio mokymosi kurso tikslas yra suteikti mokiniams ir mokytojams svarbiausių žinių apie žmogaus anatomiją ir fiziologiją, pagrindinių organų funkcijas, sveikatos problemas ir simptomus, kuriuos galima atpažinti, bei prevencijos ir reagavimo veiksmus, taikomus atsižvelgiant į naujausius medicinos atradimus. Žmogaus saugos, gamtos ir žmogaus, anatomijos, sveikatos mokytojai gali naudoti šį kursą savo pamokose.

Informaciją apie projektą TIRAMISU ir jo naujienas galima rasti internete – www.tiramisu.pixel-online.org

Projektas TIRAMISU finansuojamas Europos Sąjungos programos „Erasmus+“ strateginių partnerysčių, kuriančių intelektinius produktus, paprogramės lėšomis.