Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazija

Ar girdėjote apie festivalį “Japonijos dienos Kaune WA”?

Mūsų šeštokė Danielė Jonušaitytė antrus metus dalyvauja Japonijos dienose – skaitė pranešimą apie diplomatą Čijunę Sugiharą, kuris dirbdamas Kaune išgelbėjo daugiau kaip 6000 žydų, naciams vykdant holokaustą. Šiemet Danielė išsikėlė tikslą – pristatyti pranešimą anglų kalba. Nutarėme į darbo grupę pasikviesti mūsų bendramokslę, šeštokę Anną Indykovą iš Ukrainos. Aplankėme Sugiharos muziejų, susipažinome su nacių nusikaltimais Lietuvoje ir kilo idėja pasidomėti holokaustu Ukrainoje. Išties radome išskirtinės informacijos, kad Ukrainos žydai, išgyvenę koncentracijos stovyklas, šiuo metu kenčia nuo Rusijos agresijos. Dalis šimtamečių yra išgelbėti, deja, yra ir neatlaikiusių…

Taigi, pavasario atostogų metu,  susitikę miesto centre, ne tik aplankėme istorines vietas, bet ir sisteminome informaciją, dėliojome mintis ir galiausiai anglų kalba pristatėme pranešimą tarptautinėje mokinių ir mokytojų konferencijoje „Aš – Mes – Pasaulis“ Kauno švietimo inovacijų centras

O man, mokytojai, gimė haiku apie mūsų draugystę:

Tolima saulėgrąža

Palietė ramunę,

Pražydo sakuros.

Jūsų istorijos mokytoja Indrė

Mokinių priėmimas

Skip to content