Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazija

Europos kalbų diena 2023

Rugsėjo 25–30 dienomis mokykloje tęsėsi Europos kalbų savaitė. Jos tikslas – ugdant įvairias kompetencijas, parodyti mokiniams kalbų mokymosi svarbą, išskirti kalbas, kurių mokėjimas didintų tarpkultūrinį supratimą.

Pradinių klasių mokiniai susipažino su Europos šalimis, jų vėliavomis, sužinojo, kaip sveikinasi žmonės įvairiose Europos šalyse.

Penktokai kūrė istorijas iš vienos raidės ir įsitikino, kokia žodinga mūsų gimtoji kalba. Šeštokai susipažino su lengviausiai lietuviams išmokstama latvių kalba. Septintų ir aštuntų klasių mokiniai skaitė pranešimus apie Europos šalis ir kalbas. Vyko netradicinės užsienio kalbų, istorijos, dorinio ir fizinio ugdymo pamokos. Per pertraukas skambėjo europiečių sukurta muzika.

Pamokose dalyvavo svečiai iš Prancūzijos ir Azerbaidžano. Studentės Clemence Hebrard ir Lucie Lohou iš Monpeljė universiteto vedė nuotolinę edukaciją „Sveika, Prancūzija“ „eTwinning“ projekto PATS 1 partneriams – mūsų mokyklos pradinukams. Murad Asgarov, VDU politikos mokslų doktorantas, per 6–8 klasių rusų ir vokiečių kalbų pamokas vedė diskusiją apie Europos šalis, jų kalbų svarbą ir naudą.

Kalba – ne tik žodžiai, ji leidžia pamatyti pasaulį kitomis akimis.

Parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui, anglų kalbos mokytoja metodininkė Kristina Grigaitė-Bliūmienė ir pradinių klasių mokytoja metodininkė Jūratė Valančauskienė

Mokinių priėmimas

Skip to content