Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazija

Konferencija ,,Knyga mūsų pasaulyje“ suteikė atradimų džiaugsmą

Vasario 24 dieną mūsų progimnazijos septintokai kartu su lietuvių kalbos, dailės mokytojomis ir bibliotekininkais dalyvavo respublikinėje metodinėje-praktinėje mokytojų, bibliotekininkų ir mokinių skaitymo skatinimo konferencijoje ,,Knyga mūsų pasaulyje“.

Šiemet konferencija buvo skirta rašytojų Motiejaus Valančiaus 220-ųjų gimimo metinių, Vytauto Mačernio 100-ųjų gimimo metinių ir Vytautės Žilinskaitės 90-ųjų gimimo metinių jubiliejams. Šį renginį organizavo Kauno Martyno Mažvydo progimnazija, Kauno pedagogų kvalifikacijos centras, Kauno apskrities viešoji biblioteka, Palaimintojo Jurgio Matulaičio vaikų gerovės klubas „Centriukas“.

Konferencijos pradžioje Kauno apskrities viešosios bibliotekos darbuotojos pakvietė visus dalyvius į virtualią ekskursiją „Biblioteka – skaitymo skatinimo ir kūrybiškumo erdvė“. Vėliau mokiniai, mokytojai ir bibliotekininkai dalyvavo grupių veikloje.

Mūsų mokyklos septintokai savo kūrybinius darbus pristatė net trijose grupėse ir sulaukė daug šiltų žodžių. Kamilė Salmanavičiūtė ir Rusnė Jankauskaitė sukūrė „Žiemos sonetus“ (grupė „Kaip gimsta eilėraštis“), Ugnius Kalakauskas, Rusnė Stambrauskaitė, Ugnė Sventickaitė ir Bernadeta Žigelytė sukūrė Vytauto Mačernio ir Vytautės Žilinskaitės knygų viršelius (grupė „Kaip gimsta knyga“), o Nojus Majauskas sukūrė filmą apie Kęstučio Kasparavičiaus knygą (grupė „Kuriu knygos reklamą vaizdu“).

Konferencijos pabaigoje visi dalyviai vėl susirinko draugėn ir pasidžiaugė gražiausiais, originaliausiai darbais. Mokiniai apdovanoti padėkomis ir suvenyrais.

Skip to content