Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazija

„ŠOK Į TĖVŲ KLUMPES 2023“

Projekto organizatoriai kvietė:

„Suaugusieji (tėvai, globėjai, seneliai, artimieji), išplėskime ribas, kad sudarytume sąlygas plėstis vaikų interesų laukui. Pasiūlykime platų karjeros galimybių spektrą. Supažindinkime darbo aplinkoje su profesine veikla. Padėkime mokiniui(-iams) formuoti motyvuotus gyvenimo bei profesinės veiklos tikslus ir jų realizavimo būdus.“

Bendruomenė susitelkė aktyviam ir prasmingam dalyvavimui.

Ko tikėjomės iš tėvų: saugaus ir informatyvaus bendradarbiavimo; kaip galima platesnio spektro specialybių pristatymo darbovietėse, nes niekas taip neugdo vaikų, kaip galimybė sekti pozityviu pavyzdžiu.

6d klasės mokinius, susipažinti su elektriko profesija, pakvietė Augusto Žemaičio tėvelis. Tėvelio įmonė UAB “Elektro LT” montuoja ir paleidžia veikti vėjo jėgaines. Mokiniai buvo smalsūs, uždavė daug klausimų, apžiūrėjo vėjo jėgainės vidų.

Labai dėkojame Augusto tėčiui Aurelijui ir mamai Jūratei už skirtą laiką ir pasidalintas žinias, ir…spurgas

Klasės auklėtoja Laima Lapinskienė

5c kl. išvyka į Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų aviacijos bazės antrąjį paieškos ir gelbėjimo postą

Birželio 2 d. 5c kl. dalyvavo visuotinėje atvirų durų dienos iniciatyvoje „ŠOK į tėvų klumpes“, kuri buvo organizuota mokinių tėvų darbovietėse. Moksleiviai vyko į Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų aviacijos bazės antrąjį paieškos ir gelbėjimo postą. Išvykos metu moksleiviai stebėjo kaip kyla sraigtasparniai, susipažino su jų technine sandara, susidomėję klausė įdomių pasakojimų apie paieškos bei gelbėjimo darbus. Taip pat apžiūrėjo gelbėjimo darbams skirtą įrangą ir net turėjo galimybę ją „išbandyti“  Daug pozityvių emocijų. Už tai ačiū Kristupo Misiūno mamai, kuri organizavo šį renginį ir suteikė progą „įšokti į kareiviškus batus“

Klasės auklėtoja Jūratė Urbonienė

6a kl. mokinių išvyka į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų priimamąjį

6a klasės mokiniai apsilankė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų priimamajame, kur dirba Martyno mama Marija, gydytoja anesteziologė. Vaikai pamatė, koks įtemptas, atsakingas, sudėtingas darbas vyksta: kaip ir kur nukreipiami atvežti ligoniai, suteikiama skubi pirma pagalba, atliekami tyrimai. Mokiniams buvo leista iš arti apžiūrėti diagnostinę įrangą. Vėliau jie praktiškai išbandė (su mokomaisiais manekenais) ir išmoko daryti širdies masažą, Sužinojo, kad norint ritmiškai atlikti veiksmus, reikia dainuoti l. l. dainą „Ant kalno mūrai“. Visi pasimatavo „užspringimo“ liemenę ir mokėsi atlikti Heimlicho manevrą. Sužinojo kur ir kaip uždėti turniketą. Nuoširdžiai padėkoję gydytojai Marijai ir jos kolegei, pilni įspūdžių mokiniai grįžo į mokyklą.

Klasės auklėtoja Kristina Auglienė

5b kl. Išvyka į Kauno technologijos universiteto EEF Elektros energijos sistemų katedrą

5b klasė aplankė vieno iš tėvelių dr. Mindaugo Ažubalio darbovietę KTU EEF Elektros energijos sistemų katedroje. Mokiniai dalyvavo labai įdomiose ir kūrybiškose edukacijose, „Įdarbink vėją“ (Darnios mokyklos programa), lektorė Donata. Taip pat apsilankė ir KTU CTF, pamatė kaip atrodo dirbtinio žaibo kambarys. Sužinojo, kad pagrindinis katedros dėmesys skiriamas elektros sistemų patikimumui ir apsirūpinimo energija saugumui, energijos rinkai, išmaniųjų technologijų kūrimui, atsinaujinančių šaltinių ir paskirstytos generacijos energijos sistemų vystymui bei jų integravimui į energetikos sistemas. Buvo daug klausimų dėl mokslinių sąvokų ir procesų. Mokslininkai kantriai aiškino, darė „vertimą“, kad mokiniai suprastų. Atsisveikindami vaikai klausinėjo, kada bus galima kitą kartą grįžti. Ačiū gerbiamam Mindaugui už skirtą laiką ir galimybę pamatyti ir veikti mokslinių tyrimų laboratorijose.

Klasės auklėtojas Nerijus Navickas

7c klasės mokiniai ir auklėtojas aplankė klasioko Jono tėčio darbovietę UAB „Technogaja“. Ši įmonė teikia tvarius filtravimo sprendimus jau daugiau nei 15 metų! Įmonė sukūrė vėdinimo sistemų filtrą, kuris ne tik efektyviai valo orą, ilgiau tarnauja, bet ir naudoja iki 30 proc. mažiau energijos! Įspūdingų rezultatų UAB „Technogaja“ pasiekė pritaikiusi naujausias neaustinių žaliavų gamybos technologijas.

Vaikų teigimu, tai “kiečiausia oro filtrų gamybos įmonė Lietuvoje” , o auklėtojas nustebo sužinojęs, kad ultragarsu galima klijuoti plastiką

Šaunuoliai 7c tėvai. Mokinės Urtės mama Dalia Bobinienė, direktorės pavaduotoja, pakvietė į dar vieną susitikimą, kad vaikai galėtų „pasimatuoti klumpes“. Birželio 14 d. 7c keliavo į Panemunės lopšelį – darželį “Pienė”. Ir ten juos labai šiltai priėmė darželio direktorė ir mokytojos. Apžiūrėjo atsinaujinusias patalpas ir iš arčiau susipažinome su direktorės pavaduotojos ugdymui bei darželio mokytojų darbu. O kuo ilgiau bendravo, tuo labiau susitikimas darėsi panašus į profesinį veiklinimą

Klasės auklėtojas Deividas Vaičiulis

7d kl. išvyka į Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos batalioną

7d klasės mokiniai labai džiaugiasi išvyka į karinį dalinį, už kurią dėkingi klasės draugės Armitos tėveliams Ramūnui Bruožiui ir Violetai Bruožienei. Atvykus į batalioną visus pasitiko „geležinė“ tvarka. Ir tai suprantama, nes gerai ginti savo tėvynę gali tik disciplinuoti, išmanantys savo darbą kariai. Griežta tvarka mokinių neišgąsdino, nes visi netrukus buvo įtraukti į pačias įvairiausias veiklas. Bataliono atstovai papasakojo ir parodė, kaip veikia įvairi technika, kaip treniruojamasi. Mokiniams taip pat buvo leista išbandyti įvairius prietaisus (kuriuos fotografuoti draudžiama), parungtyniauti. Vaikai šaudė į taikinius, važiavo šarvuočiu, mokėsi maskavimosi gudrybių, galėjo apsirengti kareivišką aprangą. Vėliau mokinių laukė keletas smagių estafečių. Pajudėjus, pasportavus labai skani pasirodė kareiviška košė. Ši išvyka tikrai paliko didelį įspūdį.

Klasės auklėtoja Vida Norkuvienė

7a kl. Išvyka į LSMU Kauno klinikas (A. Šančių padalinys)

7a klasės mokiniai jungiasi į respublikinę iniciatyvą „Šok į tėvų klumpes“ ir aplanko klasioko Justino tėčio darbovietę LSMU Kauno klinikas! Mokiniai susipažino su registratūra, iš arti pamatė intensyvų darbą ligoninės priimamajame, apžiūrėjo palatas, medicinos prietaisus, sužinojo, kodėl pacientams priskiriamos raudona, geltona ir žalia spalvos. Edukaciją užbaigė operacinės stebėjimo patalpoje, baigiant atlikti operaciją! Spėkite, ar buvo neišdrįsusių pažiūrėti šį nekasdienį įvykį? Taip, tai mūsų visko mačiusios mokytojos Indrė ir Regina. O mokiniai šios progos nepraleido. Siunčiame linkėjimus ligoninės personalui ir dėkojame už suteiktą galimybę!

Klasės auklėtoja Indrė Gurnickienė

Pristato UK organizatorė L. Merfeldienė

Skip to content