Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazija

Išvyka į Gamtos tyrimų centrą

Vasario 29 dieną mūsų progimnazijos 7c klasės mokiniai Saulius Talijūnas ir Adomas Vareika, lydimi mokytojų Tomo Gulbino ir Kristinos Grigaitės-Bliūmienės, lankėsi Gamtos tyrimų centre (GTC) Vilniuje.

Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su mikroplastikų poveikiu lašišinių šeimos žuvims; centro mokslininkų atliekamais kraujo tyrimais. Septintokai sužinojo, kuo ypatingi leukogramos ir eritrocitų branduolio pažeidos analizės būdai, kaip atliekami moksliniai eksperimentai, kokiomis sąlygomis laikomos žuvys prieš eksperimentus.

Įgytos žinios bus naudingos Adomui ir Sauliui rengiant projektą tarptautinei „Vilipo“ olimpiadai.

Dėkojame tarptautinės „Vilipo“ olimpiados komiteto narei dr. Vilmai Baužienei, kuri inicijavo mūsų apsilankymą GTC, laboratorijos vadovei, vyr. mokslo darbuotojai dr. Mildai Stankevičiūtei, biologei dr. Brigitai Čapukoitienei ir biologei Agnei Bučaitei.

Parengė Kristina Grigaitė-Bliūmienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, anglų kalbos mokytoja ekspertė

Mokinių priėmimas

Skip to content