Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazija

KTU projektas „Vaikų universitetas 2022“

2022 m. spalį prasidėjo jau antrus metus vykdomas KTU projektas „Vaikų universitetas“. Jo tikslas – didinti moksleivių susidomėjimą inžineriniais ir tiksliaisiais mokslais per patirtinio mokymosi veiklą.

Mūsų progimnazijai universitetas pasiūlė temą „Surink savo svajonių namą“, „Vaikų universiteto“ veikloje dalyvavo devyni 6–7 klasių mokiniai. Su projekto dalyvių tėvais buvo sudarytos trišalės sutartys (KTU – Progimnazija – tėvai), parengtas užsiėmimų grafikas. Per spalį–gruodį įvyko 10 užsiėmimų po 3 valandas, juos vedė KTU Statybos ir architektūros fakulteto dėstytojai bei jų komanda. Mokiniai KTU auditorijose ir laboratorijose nagrinėjo šias temas: „Svajonių namo idėjos – koncepcijos“, „Funkcinis zonavimas“, „Eskizavimas“, „Kas dar yra svajonių name (inžinerinės sistemos)?“, „Svajonių namo projektavimas (forma, vidaus erdvės, interjeras, baldai)“. Vaikai mokėsi dirbti programa „Sketchup“, eskizavimo, braižymo, modeliavimo.

Laikas prabėgo labai greitai, mokiniai įgijo teorinių ir praktinių žinių, naujų įgūdžių.

2023 m. sausio 24 d. projekto dalyviai susirinko į baigiamąjį renginį KTU Santakos slėnyje. Organizatoriai tarė sveikinimo žodį, kiekviena mokinių grupė pristatė savo darbus, pasidalijo įspūdžiais. Visi dalyviai dovanų gavo kuprines ir dovanėles, jiems įteikti diplomai.

Sveikiname mūsų mokinius ir jų tėvelius (globėjus), sėkmingai dalyvavusius projekte!

„Vaikų universiteto 2022“ dalyviai – Arnoldas (7c), Aurėja (7c), Deimantė (6d), Emilis (7c), Eva (7c), Marija (6a), Patricija (7d), Urtė (7c), Vilius (7d).

Dėkojame KTU universitetui už mokiniams suteiktą galimybę įgyti daugiau žinių ir įgūdžių. Tikimės, kad ir kitais metais šis projektas bus tęsiamas.

Parengė Aurelija Butvilienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui,
projekto koordinatorė progimnazijoje

Skip to content