Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazija

KTU projektas „Vaikų universitetas 2023“

2023 m. spalį prasidėjo jau trečius metus vykdomas KTU projektas „Vaikų universitetas“. Jo tikslas – didinti moksleivių susidomėjimą inžineriniais ir tiksliaisiais mokslais per patirtinio mokymosi veiklą.

Mūsų progimnazijai universitetas pasiūlė temą „Pamatyti“ radiaciją – misija įmanoma“ 7–8 klasėms. „Vaikų universiteto“ veikloje dalyvavo devyni 7–8 klasių mokiniai. Su projekto dalyvių tėvais buvo sudarytos trišalės sutartys (KTU – Progimnazija – tėvai), parengtas pamokų grafikas. Per spalį–gruodį įvyko 10 pamokų po 2–3 valandas, jas vedė KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto docentė Jurgita Laurikaitienė bei jos komanda. Mokiniai KTU auditorijose ir LSMUL Kauno klinikų Onkologijos ligoninės patalpose savarankiškai atliko praktines užduotis ir nagrinėjo šias temas: „Radiacija“ medicinoje“, „Pamatyk radiaciją ir susipažink su apšvitos įranga, matavimo priemonėmis ir jų panaudojimu“, gautų eksperimentinių bandinių skenavimas ir rezultatų registravimas programėle „ImageJ“ – gafchrominių filmų kalibravimas ir kalibracinės kreivės formavimas, surinktos teorinės informacijos apie apšvitos registravimo/matavimo metodus radioterapijoje ir eksperimentinių rezultatų aptarimas, papildomų rezultatų registravimas, gautų rezultatų apdorojimas ir galutinio varianto parengimas. Temos mokiniams buvo įdomios, laikas prabėgo labai greitai, mokiniai įgijo teorinių ir praktinių žinių.

2024 m. sausio 30 d. projekto dalyviai susirinko į baigiamąjį renginį KTU Santakos slėnyje. Organizatoriai tarė sveikinimo žodį, visi pasižiūrėjo ir paklausė KTU studentų pučiamųjų orkestro ir šokėjų grupės mini pasirodymą. Kiekviena projekto dalyvių komanda pristatė savo darbus, pasidalijo įspūdžiais. Visi „studentai“ dovanų gavo kuprines ir dovanėles, jiems įteikti diplomai.

Sveikiname mūsų mokinius ir jų tėvelius (globėjus), sėkmingai dalyvavusius projekte!

„Vaikų universiteto 2023“ dalyviai – Vėjūnė (7a), Martynas (7a), Elzė (7c), Gustė (7d), Augustas (7d), Urtė (8c), Ignas (8c), Aurėja (8c), Eva (8c).

Dėkojame KTU universitetui už mokiniams suteiktą galimybę įgyti daugiau žinių ir įgūdžių. Tikimės, kad ir kitais metais šis projektas bus tęsiamas.

Parengė Aurelija Butvilienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui,

projekto koordinatorė progimnazijoje

Nuoroda į straipsnį  apie projektą KTU:

Naujiena apie renginį: https://ktu.edu/news/baigtas-treciasis-ktu-vaiku-universiteto-sezonas-uzdarymo-svente-ir-inovatyviu-projektu-pristatymas/

Skip to content