Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazija

Mobiliosios mokslinės laboratorijos („MoMoLab“) vizitas progimnazijoje

Dar praėjusiais metais teikėme paraišką ir pagaliau šiemet sausio 18 dieną sulaukėme „MoMoLab“ progimnazijoje.

Mobiliosios mokslinės laboratorijos („MoMoLab“) vizitas yra Nacionalinės švietimo agentūros respublikinio projekto „Mokinių gebėjimų atskleidimo ir jų ugdymo sistemos plėtra“ dalis. MoMoLab vizitus vykdo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

„MoMoLab“ vizito į mokyklas tikslas – sudaryti sąlygas mokiniams atskleisti savo gebėjimus tyrinėjant aplinką ir gamtą moksliniais metodais, kuriant ir ieškant naujų technologinių sprendimų.

„MoMoLab“ vizitas – tai vienos dienos programa 7–8 klasių mokiniams, jos metu mokiniai patys atlieka mokslinius tyrimus, įdomius eksperimentus, klauso paskaitų apie naujausius mokslo atradimus, susipažįsta su įvairiais prietaisais ir moksline įranga.

„MoMoLab“ vizito mūsų mokykloje metu septintokai dalyvavo edukacijoje „Paviršinio vandens kokybės tyrimai“, ją vedė VDU Gamtos mokslų fakulteto lektorė dr. Diana Miškelytė.

„MoMoLab“ aštuntokams pasiūlė net tris veiklas: pirmasis užsiėmimas „Mikroorganizmų identifikavimo pagrindai“ vyko laboratorijoje-autobuse, kuris prie mokyklos stovėjo jau iš vakaro (lektorė dr. Jūratė Šlapkauskaitė, LSMU Veterinarinės medicinos fakultetas). Mokiniai kaip tikri laborantai apsirengė specialią aprangą ir, išklausę paskaitą apie įvairius mikroorganizmus, tyrė juos mikroskopais. „Elektronikos užsiėmimus“ vedė KTU Elektros ir elektronikos fakulteto lektorius dr. Mindaugas Čepėnas, jam talkino studentas Evaldas Katilius. Mokiniams prie el. schemų teko padirbėti lituokliais. Trečia aštuntokų grupė dalyvavo „Energetikos užsiėmimuose“, kuriuos vedė KTU Elektros ir elektronikos fakulteto lektoriai dr. Donata Putnaitė ir dr. doc. Gytis Svinkūnas. Mokiniai dirbo su Teslos ritės generatoriuko schema, o paskui patys pagamino vėjo jėgainę ir pirmuosius savo elektros vatus.

Tikėkimės, kad „MoMoLab“ vizitas paskatins mokinius labiau domėtis gamtos mokslais.

Dėkojame projekto organizatoriams už suteiktą progą dalyvauti laboratorijos užsiėmimuose.

Parengė Aurelija Butvilienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, vizito koordinatorė

MOKINIŲ ĮSPŪDŽIAI

Aštuntokas Povilas: „Praeitą antradienį į mūsų mokyklą buvo atvažiavę dėstytojai iš Kauno technologijos universiteto. Grupei vaikinų jie pasakojo apie litavimą. Pamokė mus, kaip lituojant sujungti skirtingus metalus arba daiktus. Parodė įrankius, su kuriais lituojama. Taip pat dėstytojai pateikė mums užduotį: turėjome prilituoti skirtingas detales prie metalinės plokštelės – kiškučio galvos. Stengėmės kruopščiai vykdyti nurodymus, kitaip nešviestų kiškučio akytės ir nosytė. Visiems mums pavyko atlikti šią užduotį. Dėstytojas patikrino mano darbą. Kiškučio akys ir nosytė ėmė šviesti. Šypsojomės ir mes. Buvo smagu ir smalsu dirbti drauge, o laikas prabėgo nepastebimai.“

Aštuntokė Bernadeta: „Antradienį dalyvavome mikrobiologijos edukacijoje mobiliojoje laboratorijoje-autobuse. Mokslininkė aiškino apie bakterijas ir jų sandarą. Vėliau mes patys galėjome nudažyti skirtingas bakterijas ir apžiūrėti jas mikroskopais. Ši edukacija buvo labai įdomi, daugiau sužinojau apie mikrobiologiją, labiausiai patiko dirbti patiems su bakterijomis ir stebėti jas pro mikroskopą.“

Skip to content