Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazija

Sveikiname jaunuosius istorikus!

Šią savaitę mūsų aštuntokų komanda – Majus Amelynas, Danielė Jonušaitytė ir Jonas Jurevičius – dalyvavo Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijoje surengtame istorijos konkurse anglų kalba „My native city Kaunas“ ir laimėjo III vietą. Konkursas vyko trimis etapais: istorijos žinių testas, pasakojimas apie burtais ištrauktus istorinius objektus ir žaibo turnyras. Bet iki konkurso nuėjome ilgą pasiruošimo kelią: parengėme medžiagą, išvertėme į anglų kalbą, mokytojas Deividas Vaičiulis ištaisė klaidas ir mokėmės. Susirgusį komandos narį prieš dieną pakeitė Jonas, jis turėjo susidoroti su dideliu kiekiu informacijos. Istorijos mokytoja Indrė labai džiaugiasi sėkmingu Jono debiutu. Pabaigoje – keli klausimai, kad pasitikrintumėte, ar esate gudresni už mūsų aštuntokus. J

1) Kas yra Kauno globėjas?

2) Kurio įvykio amžininko kronikose aprašytas 1362 m. Kauno pilies užgrobimas?

3) Kuriame Kauno pastate prasmegusi Bonos Sforzos kariuomenė ir vis dar girdisi ginklų žvanginimas, karių kalbos?

4) Išvardinkite tris Kauno gotikinius pastatus.

5) Kur buvo Petro Vileišio aikštė Kaune?

Atsakymus rašykite komentaruose.

Skip to content