Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazija

Sveikiname jaunuosius rašytojus ir lietuvių kalbos žinovus!

Smagu dirbti su gabiais, kūrybingais ir sumaniais mokiniais. O tokių šiemet būta nemažai.

Kauno miesto mokinių kūrybinės raiškos konkurse,,Žmogui, tėvynei, gimtinei” dalyvavo trys mokiniai. Zoom platformoje jie pristatė savo kūrybinius darbus:

  • mok. Radvilė Songailaitė gavo diplomą , taurę – nominaciją ,,Už jaunatvišką polėkį ir kūrybiškumą” . Konkursui pateiktas darbas-esė ,,Kas man yra laisvė”;
  • 6c kl. mok. Austėja Rinkevičiūtė gavo padėką už tautinės savimonės saviugdą ir pagarbą istorinei atminčiai bei medalį už savo kūrybos eilėraštį ,,Man patinka čia gyventi”;
  • 8b kl. mok. Mantas Kalėda gavo padėką už tautinės savimonės saviugdą ir pagarbą istorinei atminčiai ir medalį už savo kūrybos eilėraštį ,,Lietuvai”, o 50-ojo Tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso antrajame (miesto) etape pelnyta III-oji vieta.

KAŽSV mokyklos organizuoto miesto mokyklų  kūrybinio mokinių konkurso ,,Žmogui, tėvynei, gimtinei“ protų mūšyje ,,Lietuva-mano širdyje“- dalyvavo net penkiolika 5c klasės mokinių, tačiau tik vienai iš trijų komandų, pavyko pelnyti prizinę III-ąją vietą. Jos nariai buvo apdovanoti diplomais ir medaliais. Sveikiname šios komandos narius: Gustą Šlapiką, Aurėją Pakulytę, Luką Amosovą, Tomą Valatkevičių ir Evą Velavičiūtę.

Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų 5- 10 kl. mokinių respublikinio lietuvių kalbos nuotoliniame konkurse ,,Odė mėgstamiausiam knygos herojui“  dalyvavo du mokiniai –  šeštokė Virbickaitė Rita ir aštuntokas Romualdas Rakauskas. Sveikiname Romualdą laimėjusį III vietą ir prizą!

Tarptautinėje Kings lietuvių kalbos olimpiadoje III –ojo laipsnio diplomu apdovanota 5 c kl. mokinė Urtė Bobinaitė.

Mokyklos lietuvių kalbos olimpiadoje geriausi rezultatai tarp penktokų  buvo 5c Viktorijos Stanislovaitytės, o tarp aštuntokų – 8a kl. mokinės Augustės Vasiliauskaitės. Jos dalyvavo miesto mokyklų lietuvių kalbos olimpiadoje.

Linkiu visiems, ne tik  šiems gabiems ir kūrybingiems mokiniams neapleisti kūrybos ir  mylėti gimtąją kalbą, nes kaip sakė kalbininkas J. Jablonskis,  ,,Kalba yra didis, tautos statytas paminklas“.

 

Lietuvių kalbos mokytoja Rasa Mazurevičienė

Skip to content