Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazija

Vaižganto žvaigždės žiba ir Seime

Šių metų gegužės 31 dieną mūsų mokyklos mokiniai Urtė Girčytė, Augustė Chazovaitė, ir  Radvilas Rumšas  dalyvavo konferencijoje „Vaikų balsas” Lietuvos Respublikos Seime. 2019 metų konferencijos tema „Aš – pasaulio pilietis” . Mūsų progimnazijos mokinys Radvilas Rumšas laimėjo savo amžiaus grupėje antrą vietą Respublikoje ir skaitė savo pranešimą:  ,,Švietimo svajonė – lyderis ar vidutinybė“.

Radvilo pranešimo ištrauka: ,,Net labiausiai išsivysčiusių pasaulio šalių, tarp jų ir Lietuvos, švietimo sistema nepajėgi užtikrinti iniciatyvių, brandžių ir motyvuotų asmenybių ugdymo – asmenybių, kurios prisiimtų atsakomybę už ekonomines, socialines ir ekologines problemas bei imtųsi jas spręsti. Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos duomenimis, Lietuva 25-34 metų amžiaus grupėje pagal aukštąjį išsilavinimą įgijusiųjų procentą yra 6 vietoje pasaulyje, o Lietuvos Respublikos Prezidentūros svetainė deklaruoja: „Kokybiško švietimo prieinamumas – visuomenės solidarumo požymis“. Turėtume būti įspūdingai klestinti valstybė. Tačiau tikrovė sufleruoja, kad turime nustatyti, kodėl nepasiekiame stulbinančių rezultatų ir kodėl laipsniai bei diplomai neretai tampa formalumu‘‘.

Istorijos mokytojas Nerijus Navickas

Skip to content