Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazija

Europos kalbų dieną protų mūšyje susirungė dešimt Kauno mokyklų komandų

Jau kelerius metus iš eilės KTU Vaižganto progimnazija pakviečia 7–8 klasių mokinius žaismingai paminėti Europos kalbų dieną – susirungti protų mūšyje. Šiemet rugsėjo 26-ąją į mūsų mokyklą atvyko 10 komandų iš įvairių Kauno progimnazijų ir gimnazijų. Renginio globėjas – Kauno pedagogų kvalifikacijos centras ir renginio nuolatinis partneris – Vytauto Didžiojo universiteto Užsienio kalbų institutas įsteigė puikius ir viliojančius prizus.

Komandoms teko atsakyti į klausimus lietuvių, anglų, vokiečių ir rusų kalbomis, atskleisti Europos kalbų, istorijos, kultūros ir vaikų literatūros žinias trijuose protų mūšio turuose. Mokinių žinias vertino VDU Užsienio kalbų instituto Anglų kalbos skyriaus vedėja Daiva Pundziuvienė, KTU Vaižganto progimnazijos rusų kalbos mokytoja Nina Burygina ir anglų kalbos mokytoja Asta Karbonskienė. Dalyvių nuomone, jiems didžiausias iššūkis buvo klausimai vokiečių ir rusų kalbomis.

Džiaugiamės galėdami pasveikinti Kauno Juozo Urbšio katalikiškos pagrindinės mokyklos komandą „Daugiakalbiai“, laimėjusią 1-ąją vietą ir pagrindinį prizą – kvietimą kiekvienam komandos nariui mokytis vienos iš 30 užsienio kalbų VDU Užsienio kalbų institute. Antrąją vietą iškovojo vos puse taško nuo nugalėtojų atsilikusi Kauno Veršvų gimnazijos komanda „Wide World Group“, trečiąją vietą – Kauno Aleksandro Puškino gimnazijos komanda „Puškiniečiai“. Renginio šeimininkai KTU Vaižganto progimnazijos komanda „Enigma21“ ketvirtąją vietą pasidalijo su Kauno Palemono gimnazijos komanda „Keturkalbiai“.

Dėkojame visoms komandoms už garbingą kovą ir linkime toliau domėtis Europos kalbomis, istorija ir kultūra.

 

Renginio organizatoriai

Užsienio kalbų metodinė grupė

Mokinių priėmimas

Skip to content