KAIP UŽTIKRINTI GERĄ EMOCINĘ SAVIJAUTĄ PANDEMIJOS METU

Mieli tėveliai, mokiniai, mokyklos darbuotojai,

rūpinantis savo emocine ir psichologine sveikata gyvenant neįprastomis gyvenimo sąlygomis, svarbu prisiminti Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengtas rekomendacijas, kaip užtikrinti gerą savijautą pandemijos metu:

✅Ribokite laiką, skiriamą naujienoms apie koronavirusą sužinoti – tikrinkitės 1-2 kartus per dieną tuo pačiu metu, informacijos ieškokite tik patikimuose šaltiniuose.

✅Susikurkite dienotvarkę ir stenkitės jos laikytis.

✅Skirkite pakankamai laiko poilsiui ir miegui, darykite pertraukas tarp darbų, sveikai maitinkitės.

✅Bendraukite su šeima ir draugais nuotoliniu būdu – telefonu, vaizdo skambučiais ar per socialinius tinklus.

✅Mąstykite pozityviai ir sutelkite dėmesį tik į kontroliuojamus, nuo kitų elgesio nepriklausomus dalykus.

✅Priminkite sau, kad stresą, nerimą, liūdesį ar baimę jausti yra normalu ir tai nereiškia, kad esate silpnas. Stebėkite ir suvaldykite savo jausmus – pieškite, klausykitės muzikos, užsiimkite rankdarbiais ar kita jūsų mėgstama veikla.

✅Apie savo savijautą ir jausmus pasikalbėkite su žmonėmis, kuriais pasitikite. Jeigu jaučiate, kad Jums reikalinga profesionalų pagalba, kreipkitės į psichikos sveikatos centrą arba skambinkite emocinės paramos linijų numeriais.

Mokyklos psichologo konsultacijos galimos ir nuotoliniu būdu :

• VAIZDU. Konsultavimas internetu vaizdo pokalbiu (Skype, Messenger);
  • BALSU. Konsultacijos telefonu ar pokalbiai internetu (Skype, Messenger);
  • TEKSTU. Atsakymai į klausimus e. pašturegina.valaitiene@ktuprogimnazija.lte. dienynu (TAMO).

❗️ Nuotolinės konsultacijos vyksta iš anksto suderintu laiku.❗️

Emocinė parama telefonu teikiama šiais kontaktais:

„Jaunimo linija“

Budi savanoriai konsultantai 8 800 28888 I-VII visą parą

„Vaikų linija“

Budi savanoriai konsultantai, profesionalai 116 111 I-VII 11:00 – 23:00

„Pagalbos moterims linija“

Budi profesionalai, savanoriai konsultantai 8 800 66366 I-VII visą parą

„Vilties linija“

Budi profesionalai, savanoriai konsultantai 116 123 I-VII visą parą.

Skambučius į visas linijas apmoka Socialinės apsaugos ir darbo ministerija iš valstybės biudžeto lėšų.

Daugiau informacijos – puslapyje www.klausau.lt

Mokyklos psichologė